O NÁS

Webový projekt již druhým rokem sbírá a publikuje nejzajímavější slovní, obrázkové či obrazcové logické úlohy, které se snaží třídit a přehledně kategorizovat pro uživatele srozumitelným způsobem. Podkladů a nápadů je veliká spousta a jistě ještě několik let potrvá, než se podaří naplnit záměr komplexního a průvodce světem hlavolamů.  Stránky také čtenářům přináší zajímavosti a novinky ze světa hlavolamů a nabízí inspiraci pro rozvoj logického a laterálního myšlení.

Za projektem Mozkolam.cz stojí Josef Hordina – sběratel, tvůrce, znalec a popularizátorem hlavolamů. Jeho sbírka mechanických hlavolamů v současnosti dosahuje počtu více než patnácti set kusů z celého světa. Mnohé z těchto často unikátních předmětů již mohli zájemci spatřit na různých výstavách, kam je zapůjčuje, či se přímo podílí na jejich koncepci a realizaci. Byl hostem několika televizních či rozhlasových pořadů, kde divákům a posluchačům představil svět mechanických hlavolamů a logických úloh.

S programem Zábavná matematika navštěvuje základní a střední školy, kde zajímavou formou na konkrétních příkladech ukazuje žákům některé matematické jevy. Součástí projektu je interaktivní přednáška, kterou následuje workshop, kde si děti mohou pohrát s mnohdy neznámými hlavolamy a vyzkoušet si vše v praxi.

V jeho sbírce se nachází několik zajímavých předmětů, ať již zmiňovaný nejstarší ježek v kleci Trilby, slavný hlavolam Šíp v lahvi z kategorie tzv. Nemožných předmětů a mnohé jiné.

Když má čas, mnohé takovéto hlavolamy sám vymýšlí a vyrábí. Je také autorem hlavolamu Ryba v kleci, který vytvořil u příležitosti Výstavy hlavolamů v rámci Vodňanských rybářských dnů v roce 2011.

Sdílejte

1 thought on “O NÁS

  1. Návrh jednoho z řešení z obrázkového „Novoročního hlavolamu z minulého století“: TV jde, přestože není zapnutá v zásuvce. Jinak velice pěkné stránky a zajímavé hlavolamy 😉 Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.