Harry Eng – mistr nemožných hlavolamů

Nemožné předměty Osobnosti světa hlavolamů

Harry Eng: učitel základní školy, výchovný poradce, vynálezce, kouzelník a mistr Nemožných předmětů (specielně lahví). Narodil se v roce 1932 a žil v La Mesa v Kalifornii .

Harry byl doslova světově proslulý pro své nemožné předměty – lahve. Položil snad všechny druhy věcí  – balíčky karet, nůžky, golfové míčky, ping pongové míčky, visací zámky, balení cigaret, tenisové či baseballové míčky, knihy, kostky, páry bot a mnoho dalších objektů. Harry umístil dokonce láhev uvnitř láhve.

Harryho podpis byl vždy uzel lana v každé láhvi . Někdy velký, někdymalý uzel, ale byl obvykle větší než otvor láhve.
Harry začal dělat nemožné lahve v polovině roku 1980, pouhých deset let před svou smrtí. Od té doby vytvořil okolo 600 až 700 lahví – obrovské množství práce v relativně krátkém časovém období . On dělal a dodává jim na celém světě.

V současné době se Harryho lahve se staly sběratelskými předměty obrovské ceny. Znalci této umělecké formy zaplatili tisíce dolarů jen za jednu z Harryho lahví .

29. června 1996 Harry zemřel a vzal si většinu ze svých tajemství s sebou. Harry bude vždy znám jako mistr nemožných předmětů – lahví .

 

Sdílejte
  • 1
    Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.