O NÁS

Webový projekt Mozkolam.cz od roku 2017 sbírá a publikuje nejzajímavější slovní, obrázkové či obrazcové logické úlohy, hádanky, jazykové nebo matematické hlavolamy. Snaží se je třídit a přehledně kategorizovat pro uživatele srozumitelným způsobem.
Podkladů a nápadů je veliká spousta. Jistě ještě několik let potrvá, než se podaří naplnit záměr komplexního a průvodce světem hlavolamů. 
Stránky také čtenářům přináší zajímavosti a novinky ze světa hlavolamů. Nabízí inspiraci pro rozvoj logického a laterálního myšlení.

Za projektem Mozkolam.cz stojí Josef Hordina – sběratel, tvůrce, znalec a popularizátorem hlavolamů. Jeho sbírka mechanických hlavolamů v současnosti dosahuje počtu více než patnáct set kusů z celého světa. Mnohé z těchto často unikátních předmětů již mohli zájemci spatřit na různých výstavách, kam je zapůjčuje, či se přímo podílí na jejich koncepci a realizaci. Byl hostem několika televizních či rozhlasových pořadů, kde divákům a posluchačům představil svět mechanických hlavolamů a logických úloh.
S programem Zábavná matematika navštěvuje základní a střední školy. Zajímavou formou zde na konkrétních příkladech ukazuje žákům některé zajímavé matematické jevy. Součástí projektu je interaktivní přednáška, kterou následuje workshop, kde si děti mohou pohrát s mnohdy neznámými hlavolamy a vyzkoušet si vše v praxi.
V jeho sbírce se nachází několik zajímavých předmětů, ať již zmiňovaný nejstarší ježek v kleci Trilby, slavný hlavolam Šíp v lahvi z kategorie tzv. “Nemožných předmětů” a mnohé jiné.
Když má čas, mnohé takovéto hlavolamy sám vymýšlí a vyrábí. Je také autorem hlavolamu Ryba v kleci, který vytvořil u příležitosti Výstavy hlavolamů v rámci Vodňanských rybářských dnů v roce 2011.

Záznam návštěvy televizního pořadu Dobré ráno z 16.7. 2019.
Záznam rozhovoru v Českém rozhlase – Host Českého rozhlasu z 22.7.2019.