Sáčky s kuličkami

Logické úlohy

K dispozici jsou tři sáčky s kuličkami. Každá je označena popiskem, jakou barvu kuliček obsahuje. Jedna nese nápis „černé“, druhá „bílé“ a třetí „černé a bílé“.

Jednoho dne někdo popisky přehází tak, že žádná není na správném sáčku. Kolik musíte vytáhnout kuliček, abyste zjistily, který sáček je který?

ŘEŠENÍ
Nezapomeňte, že prozrazený hlavolam přestane býti hlavolamem. Nevíte-li si hned rady, zkuste hlavolam odložit na později. Pokud přesto chcete přijít o zážitek z vyřešeného hlavolamu, řešení naleznete níže. Je psané bílou barvou. Odkryjete jej, když kurzorem uchopíte následující neviditelný text.

ZAČÁTEK
Stačí jedna kulička.
Vytáhnete-li kuličku ze sáčku na kterém je napsáno „černé a bílé“ (a víte, že se jedná o špatný popis) a kulička bude řekněme černá, víte, že v sáčku jsou jen černé (kdyby tam byli obě, byl by popis správně, což je v zadání vyloučeno).
Obě barvy tedy budou v sáčku s popisem „bílá“ (černá je totiž v sáčku s nápisem „černá a bílá“ a bílá zde být nemůže, neboť to by byl správný popis u správné barvy, což je vyloučeno).
Zbývá sáček s popisem „černá“, kde bude bílá.
KONEC

Jak vás tento hlavolam zaujal?

Celkové hodnocení uživately / 5. Celkem hodnotilo

Hlavolam zatím nikdo nehodnotil.

Sdílejte

Hodnocení obtížnosti

Logika
CELKOVÁ OBTÍŽNOST
3.5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.