Zombies

The walking dead

Hlavolam týdne Logické úlohy
Pokud neznáte tento slavný komix popřípadě seriál na jeho motivy, nevadí. Do děje vás rychle uvedeme…
V tomto postkatastrofickém světě žije už jen pár lidí, všichni odstraní jsou zombíci. Čtyři z těchto přeživších se (jako obvykle v tomto příběhu) dostali do situace, kdy je pronásleduje celá smečka nemrtvých, kteří je chtějí sežrat. Dorazili k chatrnému lanovému mostu, který jako jediný vede k záchraně. Je noc a most je samá díra. K dispozici mají jen jedno světlo, bez kterého je přechod absolutně nemožný. Navíc most bezpečné unese jen dvě osoby.
Jelikož tudy již párkrát šli, vědí, že ten nejzdatnější (asi hlavní hrdina :-)) zvládne přes most přeběhnout za minutu, jeho pomocník za dvě. Starší muž potřebuje k přechodu minut pět a poslední ze skupinky potřebuje kvůli svému poranění minut deset.
Jelikož před zombíky prchají již několik seriálových sezon, dokáží přesně odhadnout svůj náskok a tak mají spočítáno, že první nemrtví dorazí k mostu přesně za 17 minut.
Je šance na únik, nebo budou muset někoho obětovat?

 
 
Nezapomeňte, že prozrazený hlavolam přestane býti hlavolamem. Nevíte-li si hned rady, zkuste hlavolam odložit na později. Pokud přesto chcete přijít o zážitek z vyřešeného hlavolamu, řešení naleznete níže. Než se řešení zobrazí, máte ještě 30 vteřin na přemýšlení

ŘEŠENÍ

Jak vás tento hlavolam zaujal?

Celkové hodnocení uživately / 5. Celkem hodnotilo

Sdílejte
  • 4
    Shares

Hodnocení obtížnosti

Logika
CELKOVÁ OBTÍŽNOST
2.5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.