Hlavolam na měření času Kukačkové hodiny

Kukačkové hodiny

Hlavolamy na měření
4.5
(11)

V jedné roubené chalupě na samotě žil kdysi sám jeden starý muž. V kuchyni na stěně mu visely starodávné kukačky, které bylo nutné každý den natáhnout.
Jednou si ovšem přispal a hodiny se zastavily. Starý pán ovšem jiné hodiny neměl a tak nevěděl, jak hodiny správně nařídit.
Oblékl se tedy a vydal se navštívit svého přítele ve vesnici, který má stejné hodiny, (jen je nezapomněl natáhnout). Tam zůstal přes oběd a pak se zase vydal zpět. Když se vrátil domů, nařídil své hodiny opět na správný čas.
Jak to dokázal, když si od přítele žádní jiné hodiny nepřinesl ani neměl jak změřit čas cesty mezi ním a domem přítele?

  Nezapomeňte, že prozrazený hlavolam přestane býti hlavolamem. Nevíte-li si hned rady, zkuste hlavolam odložit na později. Pokud přesto chcete přijít o zážitek z vyřešeného hlavolamu, řešení naleznete níže. Než se řešení zobrazí, máte ještě 30 vteřin na přemýšlení
Můžete si také přečíst několik zajímavostí o hlavolamech.


ŘEŠENÍ

Jak vás tento hlavolam zaujal?

Celkové hodnocení uživateli 4.5 / 5. Celkem hodnotilo 11

Tagged

Hodnocení obtížnosti

Logika
Fantazie
CELKOVÁ OBTÍŽNOST
3

1 thought on “Kukačkové hodiny

  1. Nie je u daného hlavolamu chyba? V prvej časti sa píše, že sa hodiny zastavili (teda ukazovali stále rovnaký čas pri odchode aj príchode). V riešení sa však počíta s tým, že kým bol pán mimo domu hodiny stále bežali a vďaka tomu vedel po návrate koľko času ubehlo. V skutočnosti ak by stáli tak by po návrate nevedel ako dlho bol preč a teda by bolo nemožné nastaviť hodiny správne.
    Pýtam sa iba preto, že sa chcem uistiť či som to iba ja nepochopila chybne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *