Logická úloha The walking dead

The walking dead II.

Hlavolamy na měření
3.9
(10)

Pokud neznáte slavný komix The walking dead, popřípadě seriál na jeho motivy, nevadí. Do děje vás rychle uvedeme…

Intro

V tomto postkatastrofickém světě žije už jen pár lidí, všichni odstraní jsou zombíci. Sedm z těchto přeživších se (jako obvykle v tomto příběhu) dostali do situace, kdy je pronásleduje celá smečka nemrtvých, kteří je chtějí sežrat.

Dorazili k chatrnému lanovému mostu, který jako jediný vede k záchraně. Je noc a most je samá díra. K dispozici mají jen jedno světlo, bez kterého je přechod absolutně nemožný. Navíc most bezpečně unese jen tři osoby.
Jelikož mají již s takovými mosty zkušenosti (ve starším díle zažili tuto situaci v jednodušším provedení – můžete přečíst ZDE), vědí, že ten nejzdatnější zvládne přes most přeběhnout za jednu minutu, jeho pomocník za dvě. Třetí člen skupiny za šest minut, čtvrtý za sedm minut, pátý za osm minut. Šestý člen skupiny je starý muž a potřebuje k přechodu minut devět. Sedmý člen skupiny potřebuje kvůli svému poranění minut deset.

Jelikož před zombíky prchají již několik seriálových sezon, dokáží přesně odhadnout svůj náskok a tak mají spočítáno, že první nemrtví dorazí k mostu přesně za 25 minut. V ten okamžik již musí být všichni na druhé straně propasti, aby mohli lanový most strhnout…
Po mostu tedy smí jít maximálně tři osoby najednou rychlostí toho nejpomalejšího z nich. Se světlem se ovšem vždy někdo musí vrátit.
Je šance na únik, nebo budou muset někoho obětovat?


 
Nezapomeňte, že prozrazený hlavolam přestane býti hlavolamem.
Nevíte-li si hned rady, zkuste hlavolam odložit na později. Pokud přesto chcete přijít o zážitek z vyřešeného hlavolamu, řešení naleznete níže. Než se řešení zobrazí, máte ještě 30 vteřin na přemýšlení
Můžete si také přečíst několik zajímavostí o hlavolamech.ŘEŠENÍ

Jak vás tento hlavolam zaujal?

Celkové hodnocení uživateli 3.9 / 5. Celkem hodnotilo 10

Tagged

Hodnocení obtížnosti

Logika
Kombinační schopnosti
CELKOVÁ OBTÍŽNOST
3.5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *