Logická úloha The walking dead

The walking dead

Hlavolamy na měření
3.8
(6)

Pokud neznáte slavný komix The walking dead, popřípadě seriál na jeho motivy, nevadí. Do děje vás rychle uvedeme…

Intro

V tomto postkatastrofickém světě žije už jen pár lidí, všichni odstraní jsou zombíci. Čtyři z těchto přeživších se (jako obvykle v tomto příběhu) dostali do situace, kdy je pronásleduje celá smečka nemrtvých, kteří je chtějí sežrat.

Dorazili k chatrnému lanovému mostu, který jako jediný vede k záchraně. Je noc a most je samá díra. K dispozici mají jen jedno světlo, bez kterého je přechod absolutně nemožný. Navíc most bezpečné unese jen dvě osoby.
Jelikož tudy již párkrát šli, vědí, že ten nejzdatnější (asi hlavní hrdina :-)) zvládne přes most přeběhnout za minutu, jeho pomocník za dvě. Starší muž potřebuje k přechodu minut pět a poslední ze skupinky potřebuje kvůli svému poranění minut deset.

Jelikož před zombíky prchají již několik seriálových sezon, dokáží přesně odhadnout svůj náskok a tak mají spočítáno, že první nemrtví dorazí k mostu přesně za 17 minut.V ten okamžik už ovšem musí být všichni na druhé straně, aby mohli most strhnout.
Je šance na únik, nebo budou muset někoho obětovat?

Řešení ještě složitější situace můžete vyzkoušet v zadání hlavolamu The walking dead II.

  Nezapomeňte, že prozrazený hlavolam přestane býti hlavolamem. Nevíte-li si hned rady, zkuste hlavolam odložit na později. Pokud přesto chcete přijít o zážitek z vyřešeného hlavolamu, řešení naleznete níže. Než se řešení zobrazí, máte ještě 30 vteřin na přemýšlení
Můžete si také přečíst několik zajímavostí o hlavolamech.


ŘEŠENÍ

Jak vás tento hlavolam zaujal?

Celkové hodnocení uživateli 3.8 / 5. Celkem hodnotilo 6

Tagged

Hodnocení obtížnosti

Logika
CELKOVÁ OBTÍŽNOST
2.5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *