Legendy o vzniku Tangramu - Drak a bůh hromu

Legendy o vzniku Tangramu – Drak a bůh hromu

Historie hlavolamů Mechanické hlavolamy Tangram

Před disíci lety žil na zemi drak Yu (玉龙). Žil mezi lidmi, kteří ho uctívali, protože byl povahy “jang”, tedy kladné síly. Drak lidem pomáhal a chránil je. To se ovšem nelíbilo bohu hromu Lei Gong (雷公)  a tak jednoho dne ve zlosti rozdrtil oblohu svou válečnou sekerou. Nebe spadlo na Zemi v sedmi kusech černé jako uhlí. Světlo zmizelo a zničeny byly všechny věci na Zemi.
Zpočátku by Yu smutný. Stýskalo se mu po světě, zvířatech i lidech. Tak se rozhodl sbírat sedm černých kousků oblohy a začal svět znovu sestavovat podle vzpomínek. Vytvořil mnoho druhů zvířat, rostliny a lidských bytostí. Ale hned, jak každý tvar dokončil, opustil ho jeho stín a bloudil s pláčem po zničené zemi.
Když se to doslech bůh hromu, rozhodl se, že napraví, co způsobil. Z každé stínové bytosti vytvořil živé tělo a Zemi znovu osídlil. Ke každému tvaru vyrobil skutečný předmět a dal tak bytostem kde žít.
Od té doby každou věc a každou bytost věrně sleduje její stín a ze sedmi kousků oblohy, tzv. Qi Qiao Ban (doslova “sedm chytrých desek“) může být postaveno vše, co na Zemi existuje.
 

Jak vás tento hlavolam zaujal?

Celkové hodnocení uživateli / 5. Celkem hodnotilo

Hlavolam zatím nikdo nehodnotil.

Tagged

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *