Rekordní Rubikova kostka 33x33x33 je vytištěna 3D tiskárnou

Rekordní Rubikova kostka 33x33x33 je vytištěna 3D tiskárnou

NOVINKY Rubikova kostka
4.5
(17)

Francouzský výrobce Grégoire Pfennig vytvořil rekordní verzi Rubikovy kostky 33x33x33, která je tvořena 6 153 3D tištěnými díly.
Od vzniku v sedmdesátých letech se Rubikova kostka stala ikonickým hlavolamem.
Francouzský inženýr Grégoire Pfennig vzal Rubikovu kostku do extrému a vydal právě rekordní verzi 33x33x33. Tato ambiciózní skládačka je realizována pomocí startupového projektu Gregs Puzzle.
Namísto tradičního uspořádání kostek Pfennig navrhl poněkud kreativnější verzi.
Každý kus byl vyroben holandským dodavatelem 3D Fabriek, který využil technologie 3D SLS pro tvorbu skládaček. Tisk všech dílů každého hlavolamu trvá přibližně 205 hodin.
Nepřehlédnutelný 3D vytištěný hlavolam nyní drží světový rekord pro největší a nejvyšší verzi Rubikovy kosti, která vyla reálně vytvořena. Ve verzi 33x33x33 tato Rubikova kostka výrazně překonala 22x22x22 3D tištěnou verzi vyvinutou firmou Cuber Corenpuzzle.
Pfennig distribuuje 3D Rubikovu kostku prostřednictvím maloobchodního prodejce v Budapešti Oliver’s Stickers. Vyjde ovšem na nemalou sumu – pořídit se dá za 15 200 EUR.
Vyrobit každou kostku bude trvat přibližně tři měsíce. Nejprve musí být postupně po kusech vytištěna, sestavena a polepena samolepkami.
Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak byla tato kolosální Rubikova kostka vytvořena, podívejte se na níže uvedené video.
 

Jak vás tento hlavolam zaujal?

Celkové hodnocení uživateli 4.5 / 5. Celkem hodnotilo 17

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *