Desátý ročník Puzzlemánie na Černém mostě

NOVINKY
3.9
(8)

Akce roku pro přeborníky ve skládání puzzle na čas se odehraje v sobotu 24. března v pražském Centru Černý Most. Mimo hlavní soutěže proběhnou miniturnaje a je připraven bohatý doprovodný program. 

Puzzlemánie pro všechny

Ať jste malí, nebo už odrostlejší milovníci puzzle, jste zváni do pražského obchodního Centra Černý Most, kde si v sobotu 24. března užijete odpoledne plné skládání. Soutěž o nejrychleji složené puzzle je tohoto druhu jediná v ČR a letos slaví 10. výročí. Puzzlemánie je určena dětem a dospělým bez věkového omezení a klání se opět zúčastní také osoby se zdravotním znevýhodněním. V hlavní soutěži je připraveno pět kategorií jednotlivců a jedna pro tříčlenné týmy, jež mohou utvořit skupiny dětí, přátel nebo celé rodiny.

„Jsme rádi, že se touto akcí pobaví jak ti nejmenší, tak i návštěvníci dříve narození. V historii byly nejmladšímu soutěžícímu 2 roky a nejstaršímu dokonce 92 let. Projekty propojující generace zasluhují podporu a Puzzlemánie navíc úspěšně začleňuje děti a dospělé s nejrůznějším zdravotním znevýhodněním. Jejich nasazení a nadšení je vždy fascinující a inspirativní. Velkou radost jim přináší i následné vyhlašování výsledků. Při předávání výher je patrné, že si tento veřejně prožitý úspěch užívají a je pro ně opravdu výjimečný,“ říká Erika Vosáhlová, zástupkyně Komunitního centra Motýlek, které soutěž spolupořádá s agenturou Bezva Párty.

“Kromě hlavní soutěže čeká návštěvníky zábavný doprovodný program. V posledním ročníku se osvědčily miniturnaje, kdy si mohou zaskládat o drobnou výhru také ti, kteří se na hlavní soutěž necítí nebo přijdou až po odehrání své věkové kategorie. A pokaždé jsme nedočkaví, zda se podaří překonat rekord ve skládání 54dílkového puzzle. V roce 2016 se v závěrečných minutách akce odehrálo neuvěřitelné drama mezi dvěma pravidelnými účastnicemi. O pouhou setinu vteřiny zvítězila s časem 2:04:01 24letá  Kateřina N.,“ dodává Erika Vosáhlová.
Během konání Puzzlemánie proběhne sbírková akce ve prospěch klientů s handicapy z Komunitního centra Motýlek v Praze 9, jež letos v dubnu oslaví sedmnáctiletou působnost. Návštěvníci si budou moci koupit za 50 Kč motýlka, ručně malovaného barvami na sklo.
 

O historii PUZZLE si můžete přečíst ZDE.

Jak vás tento hlavolam zaujal?

Celkové hodnocení uživateli 3.9 / 5. Celkem hodnotilo 8

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *