Mistrovství ve vyjímání ježka z klece

Jak dopadlo mistrovství ve vyjímání ježka z klece

NOVINKY

Během knižního veletrhu Svět knihy 2019 pořádalo Sdružení přátel Jaroslava Foglara na holešovickém Výstavišti v Praze Mistrovství světa ve vyjímání ježka z klece – Memoriál Jana Tleskače, zámečnického učně ve Stínadlech. Ve čtvrtek, v pátek i v sobotu se mohli návštěvníci veletrhu kvalifikovat do sobotního finále. Více ZDE.
Memorial probíhal jako závěrečná akce Roku Rychlých šípů – řady akcí po celé ČR, které připomínaly 80. výročí tohoto slavného klubu.

Jaké bylo startovní pole?

Během tří dnů vyjmulo ježka z klece přes 200 účastníků (asi 100 dětí a 100 dospělých) a další stovka se o to pokusila. Nejrychlejších 75 soutěžících získalo za vyjmutí ježka v čase pod 30 s kovový hlavolam ježka v kleci jako okamžitou odměnu za svůj vynikající výkon.
Mezi účastníky byli například bývalý ministr financí Ivan Pilný, moderátorka Tereza Kostková, zpěvák Josef Laufer, herec Václav Vydra. O vyjmutí se také pokusil kreslíř a spisovatel Pavel Čech nebo moderátor Václav Moravec (vyjmul ježka za 40 vteřin!).

A jak to dopadlo

Do sobotního finále ve stanu Rosteme s knihou na výstavišti před Průmyslovým palácem se kvalifikovalo 20 soutěžících z každé kategorie. Mnozí byli mimopražští a dorazilo jich pouze 14. V kategorii juniorů zvítězila Andrea Sivecová z Prahy v čase 41 vteřina. V kategorii seniorů zvítězil Vojtěch Bursa z Mělníka časem 4 vteřiny. Všichni aktivní účastníci obdrželi sběratelskou raritu – pamětní pohlednici k Memoriálu Jana Tleskače s razítkem soutěže.
Vítěz každé kategorie obdržel knihu Jaroslava Foglara Záhada hlavolamu, která právě vyšla v nakladatelství Albatrosmédia. CD knihu, kde Záhadu hlavolamu načetl David Matásek, diplom, putovní pohár s dřevěným hlavolamem a sazenici stromu ginkgo biloba, která vítězi bude zdrojem průkazních listů při pátrání ve Stínadlech.
Na pořízení cen a dalších nákladech se podílela Skautská nadace Jaroslava Foglara, Albatrosmedia.cz a akci pořádalo Sdružení přátel Jaroslava Foglara za významné podpory organizátorů veletrhu Svět knihy 2019. Sazenice ginkga z pecek vypěstoval Martin z Foglarova čtenářského bratrstva Divočáci a PP SPJF.
Letošní ročník MJT měl mezi účastníky také soutěžící z Polska, Španělska, Slovenska, Německa a vojáky Hvězdné pěchoty. Z mistrovství světa se tak stala mezigalaktická soutěž ve vyjímání ježka z klece – jeden pěšák se probojoval i do sobotního finále.
O celé akci si můžete přečíst ZDE.
Zdroj: iklubovna.cz

Jak vás tento hlavolam zaujal?

Celkové hodnocení uživately / 5. Celkem hodnotilo

Hlavolam zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.