Mistrovství světa v Sudoku

Mistrovství světa v řešení logických úloh proběhne v listopadu 2018 v Praze

NOVINKY

Od 4. do 11. listopadu letošního roku se v Praze uskuteční 13. Mistrovství světa v Sudoku a 27. Mistrovství světa v řešení logických úloh.
Mistrovství světa v řešení Sudoku a logických úloh je tradiční akce zaštiťovaná Word Puzzle Federation – celosvětovou hráčskou asociací. V České republice se mistrovství uskuteční počtvrté, v letech 1993 a 2001 se sešli světoví řešitelé logických úloh v Brně. V roce 2007 se v Praze konalo druhé mistrovství světa v řešení Sudoku.
Soutěží v řešení sudoku a logických úloh se po celém světě účastní tisíce hráčů, národní asociace pak nominují ty nejlepší na světové kolo.
Česká reprezentace je pravidelně silným hráčem, v historii světových mistrovství získali 16 medailí. Nejcennějším úspěchem poslední doby byla zlatá medaile českého sudoku týmu v roce 2016.
Mistrovství světa se účastní nejlepší hráči světa, bez zvláštního tréninku by měli s některými úlohami problém i ti nejlepší. S rozvojem a propagací soutěžení v logických úlohách je však spojena snaha vše přiblížit co nejširší veřejnosti, jak v zahraničí, tak i u nás. Úlohy mistrovství tak obsahují i sady lehčích úloh, účast případných nováčků tudíž není vyloučena. Část pravidelných českých reprezentantů je navíc zapojena do autorství úloh pro mistrovství, někteří další budou značně organizátorsky vytíženi, z tohoto důvodu je tu šance reprezentovat naši vlast a ochutnat tak atmosféru MS na domácí půdě.

Jak vás tento hlavolam zaujal?

Celkové hodnocení uživately / 5. Celkem hodnotilo

Hlavolam zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.