Mistrovství světa ve vyjímání ježka z klece

Mistrovství světa ve vyjímání ježka z klece – Memoriál Jana Tleskače

NOVINKY

Sdružení přátel Jaroslava Foglara, z.s., pořádá akci připomínající nejenom záhadného zámečnického učně ze Stínadel, ale také slavné vontské hnutí a tajemství, které v legendárním hlavolamu s Janem Tleskačem ukryl spisovatel Jaroslav Foglar.
Mistrovství ve vyjímání ježka z klece – Memoriál Jana Tleskače 2019 (MJT) proběhne v rámci knižního veletrhu Svět knihy v Praze na Výstavišti.

Kvalifikace Memoriálu Jana Tleskače

Kvalifikace se skuteční ve čtvrtek, pátek a sobotu (9. – 11. 5. 2019) v kavárně nakladatelství Albatros (dětský koutek Booko). Ve čtvrtek a pátek od 10 do 17 hodin, v sobotu od 10 do 11 hodin. Soutěží se ve dvou kategoriích – junioři do 15 let a senioři nad 15 let.
Každý si v kvalifikaci může vyjmutí 2 x vyzkoušet, poté následují dva soutěžní pokusy (zkouška i soutěžní pokus je časově omezen max 3 minuty).
Startovné činí pro dospělé nad 18 let 10 Kč pro dva soutěžní pokusy. Do 18 let se startovné neplatí.
V případě časových možností a zájmu, lze rozšířit počet soutěžních pokusů zakoupením dalšího startovného (platí pro dospělé účastníky).
Časový limit v kvalifikaci pro vyjmutí ježka je 3 minuty. Za tu dobu musí soutěžící zapnout stopky, vyjmout ježka a stisknutím stopek stopnout čas, který rozhodčí zapíše.
Čas je v základním kole uznaný pouze v případě, že se následně podaří ježka během 3 minut zase vrátit do klece. Toto vrácení ježka zpět do klece v tomto časovém limitu je nezbytné k uznání dosaženého času při vyjmutí. Čas vrácení se do výsledného času nezapočítává.
Osm nejlepších ze čtvrteční kvalifikace, osm nejlepších z páteční kvalifikace a čtyři nejlepší ze sobotní kvalifikace postupují do finále.
Pořadí v kvalifikaci bude zveřejněno na webových stránkách soutěže a v místě konání soutěže ve čtvrtek a pátek nejpozději v 18 hodin a v sobotu ve 11:30 hodin.

Finále a semifinále

Finále a semifinále se uskuteční v sobotu od 12 hodin ve stanu Rosteme s knihou před Průmyslovým palácem.
Ve finále a semifinále podmínka vrácení ježka do klece odpadá. Ve finále vyhrává ten, kdo vyjme ježka jako první. (Zvedne nad hlavu ruce, v jedné je ježek a ve druhé klec). Ježek nesmí být vyjímáním poškozen. Na vyjmutí nesmí být použito násilí.
Nejprve proběhnou od 12 hodin dvě semifinálová kola. Semifinále se zúčastní postupující z kvalifikací, kteří se dostaví nejpozději do 11,45 do stanu Rosteme s knihou. Každé semifinálové kolo bude naplněno do počtu 10 účastníků doplněním o přítomné nejlepší účastníky sobotní kvalifikace. O zařazení do prvního nebo druhého semifinálového kola rozhoduje los.
Pět nejlepších z každého semifinále postupuje do finále, které se uskuteční ihned po semifinále (asi ve 12:20 hod) ve stanu Rosteme s knihou před Průmyslovým palácem.

Odměna pro vítěze

Vítěz každé kategorie získá dřevěný putovní pohár MJT a ceny z nakladatelství Albatros. Účastníci obdrží stylový pamětní list.
Soutěží se s kovovým ježkem z produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES, který je velmi věrnou kopií stínadelského ježka v kleci. Principem se jedná o model Ježka Classic, podobou je ježek shodný s tím ze seriálu Záhada hlavolamu. S tímto typem ježka se soutěží již čtvrtý ročník.
Jak soutěž dopadla si můžete přečíst ZDE.
Zdroj: http://www.iklubovna.cz

Jak vás tento hlavolam zaujal?

Celkové hodnocení uživateli / 5. Celkem hodnotilo

Hlavolam zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *