Poklad ze Skalistých hor odhalilo devět stop skrytých v básni

Poklad ze Skalistých hor odhalilo devět stop skrytých v básni

NOVINKY
4
(4)

Po více než 10 letech byla ve Skalistých horách nalezena truhla plná zlata, drahých kamenů a dalších cenných předmětů. Truhlice měla vážit devět kilogramů a její obsah dalších deset. Poklad v pravém slova smyslu ukryl sběratel a obchodník s uměním Forrest Fenn ze Santa Fe.

Devět stop k pokladu

Fenn prozradil pouze to, že bronzová románská truhlice z dvanáctého století o velikosti 25×25 centimetrů je skryta ve Skalistých horách, někde mezi Santa Fe a Kanadskou hranicí v nadmořské výšce vyšší než 1500 metrů.
Devět stop, které k pokladu vedly skryl do básně ve své knize s názvem Thrill of the Chase – tedy Vzrušení z honu. Kniha obsahuje krátké příběhy z Fennova života.

Nyní je tedy hledání ukončeno.„Poklad byl nalezen,“ napsal téměř devadesátiletý Fenn ve svém prohlášení v diskuzním blogu hledačů jeho pokladu.Bylo to pod baldachýnem hvězd ve svěží lesní vegetaci Skalistých hor a nepohnul se z místa, kde jsem ho před více než 10 lety skryl,” řekla Fenn. „Neznám toho, kdo ji našel, ale báseň v mé knize ho dovedla na přesné místo. Muž, který poklad ze Skalistých hor nalezl si nepřál zveřejnit své jméno“. Dodal, že nález byl potvrzen fotografií.

Posedlost desetitisíců hledačů

Pátrání po Fennině skrytém pokladu se stalo senzací, která nalákala desítky tisíc lidí, aby se pokusili rozluštit báseň a vydali se hledat poklad, jehož hodnota je odhadována až na dva miliony dolarů. Pro mnohé se hledání stop stalo posedlostí, kterou nejméně pět lidí zaplatilo životem. I proto v roce 2017 náčelník policie v Novém Mexiku vyzval k ukončení lovu pokladu. Po zprávách, že pátrači zemřeli při hledání jeho pokladu, se Fenn pokusil lidi odradit od přílišného riskování prohlášením: „Poklad není skryt na nebezpečném místě. Skryl jsem ho, když jsem byl 80 let starý.

Fenn, který v srpnu dosáhne 90 let prohlásil, že nikdy neodhalí, kde poklad ze Skalistých hor skryl. „Jestli zítra zemřu, tajemství toho místa bude v rakvi se mnou.

Jak vás tento hlavolam zaujal?

Celkové hodnocení uživateli 4 / 5. Celkem hodnotilo 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *