Týden mozku 2017

TÝDEN MOZKU 2017

NOVINKY

Patnáct špičkových neurovědců – pět dní – jedna celosvětová akce. Již za necelý týden začíná na půdě Akademie věd ČR Týden mozku. Od 13. do 17. března 2017 se můžete naživo setkat s nejlepšími českými neurofyziology a neurochirurgy. Akce je součástí celosvětové kampaně informující o nejnovějším pokroku v oblasti výzkumu mozku, tzv. Brain Awareness Week.

Co vás čeká

Během Týdne mozku se návštěvníci například dozvědí, jak mozek reaguje na nedostatek spánku, jaké mozkové struktury řídí náš pohyb, jaké jsou nejnovější trendy v neurochirurgii či jak mohou pacienti s roztroušenou sklerózou ovlivnit průběh své nemoci. Kromě přednášek je připraven i interaktivní doplňkový program. Novinkou letošního programu jsou podvečerní akce – Jakub Pok návštěvníky naučí, jak lépe využívat kapacity své paměti a prof. Přemysl Jiruška z Fyziologického ústavu AV ČR zaštítí večer věnovaný epilepsii, během kterého se například návštěvníci naučí poskytnout první pomoc při epileptickém záchvatu. Výzkumu mozku a neurovědám se věnuje velká část světového lékařského výzkumu. Neméně atraktivní je toto téma pro návštěvníky. „Zájem návštěvníků je obrovský. Některé přednášky byly naplněny během několika minut od zveřejnění programu,“ potvrzují organizátoři akce. Stále je však možnost se na akce registrovat.
Hlavním organizátorem Týdne mozku je Ústav experimentální medicíny AV ČR v čele s prof. Josefem Sykou. Vstup na veškeré akce je zdarma.

Jak vás tento hlavolam zaujal?

Celkové hodnocení uživateli / 5. Celkem hodnotilo

Hlavolam zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *