Týden mozku 2020

Týden mozku 2020

NOVINKY
4
(2)

AKCE Týden mozku 2020 BYLA ZRUŠENA

14. února byl zveřejněn kompletní program Týdne mozku 2020. 22. ročník festivalu proběhne od 16. do 22. března 2020.
S přednáškami vystoupí přední čeští odborníci v oboru teoretických i klinických neurověd. O víkendu na ně naváže doprovodný interaktivní program v podobě workshopů a dalších akcí. Festival je určen pro zvídavé studenty, rodiče s dětmi i širokou veřejnost. Na všechny festivalové akce je vstup tradičně zdarma.

O co jde?

Týden mozku je festival nejnovějších objevů a trendů ve výzkumu mozku a neurovědách, který je součástí Brain Awareness Week (BAW) – celosvětové kampaně na zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku. Tradici Týdne mozku v České republice inicioval a založil český neurovědec profesor Josef Syka v roce 1998.

A kde se to koná?

Stejně jako loni, i letos proběhne hlavní část festivalu v Praze v budově Akademie věd, nicméně jsou připraveny i doprovodné programy v Brně, Liberci a Olomouci.
Festival je určen pro širokou veřejnost, na své si přijdou rodiny s dětmi od předškoláčků po teenagery, školy či kluby i dospělí. Zkrátka všichni, kteří se chtějí něco zajímavého dozvědět na přednáškách či besedách, nebo si vyzkoušet, jak se některé jevy související s mozkem projevují v realitě.

Podrobnosti o celém projektu naleznete na stránkách tydenmozku.cz.

Jak vás tento hlavolam zaujal?

Celkové hodnocení uživateli 4 / 5. Celkem hodnotilo 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *