Deskohraní 2020

V říjnu se můžeme těšit na Deskohraní 2020

NOVINKY
4.3
(3)

Deskohraní 2020 je festival plný deskových a karetních her, předváděček, turnajů, volného hraní a jiných atrakcí. Je určen všem hravým lidem z celého světa, malým i velkým, expertům i amatérům. Připraven program pro děti i dospělé, pro hráče i veřejnost, nabízí mistrovské turnaje i začátečnické soutěže.

Kdy?

Festival proběhne ve dnech 10.10.2020 – 18.10.2020. To znamená, že festival můžete navštívit po dva říjnové víkendy, či ve všední dny mezi tím. Festival je otevřen denně od 9 do 22 hodin (vyjma poslední neděle, kdy končí v 17h).

Kde?
  • Tyršův dům
    Hlavní část festivalu se koná v Praze na Malé Straně v budově České obce sokolské v Tyršově domě, Újezd 40.
  • Gymnázium Jana Nerudy – Hellichova
    Letos se některé turnaje konají také v gymnáziu Jana Nerudy v Hellichově 3, Praha 1.
A co vás čeká?
Volné hraní – Ludotéka

Ludotéka je prostor (v přízemí i v 1. patře), kde si můžete všechny hry prohlédnout, naučit se je a hned si je zahrát! Otevřeno celou dobu festivalu, vždy 9 – 22 hod, kromě pátku, kdy je otevřeno až od 13 hod (poslední neděli ukončujeme provoz v 17 hod.)
Dětská ludotéka
Zde se děti i rodiny s dětmi mohou těšit na hry právě pro ně i jednoduché turnájky, hlavolamové hry, ale také na odpočinkovou zónu s možností si malovat a pohrát si i s jinými hračkami než jen s hrami. Rodiče jistě potěší možnost, nechat si zde děti pohlídat. Podrobněji dole.

Rychlokurzy a prezentace her

Poznat hru neznamená naučit se její pravidla, tím to vlastně často teprve začíná. V Rychlokurzu se nejen hru naučíte, ale i si ji můžete vyzkoušet a budete-li mít zájem, může vám zkušený hráč představit fígle, triky a hlubší pohled do hry. Rychlokurzy jsou určeny jak pro ty, kteří už hru celkem znají (těm přinese hlubší porozumění), tak těm, kdo se s ní chtějí seznámit (těm poodhalí roušku toho, co všechno v sobě hra skrývá). Nebojte se, nepůjde o žádné vědecké přednášky, spíš takovou besedu nad hrou – přesná náplň a délka programu bude upravena podle potřeb příchozích.

Deskové hry boří bariéry. Nezáleží na tom, jakého jste věku, náboženství, rasy, či fyzické kondice, záleží pouze na tom, jak jste hraví.
Letošní ročník naváže na vyzkoušené věci z minulých let jako prezentace her, firemní prezentace, fórum autorů her, dětský koutek, které se osvědčily, ale přinese bohatý doprovodný program pro veřejnost.

Pokud si budete chtít prověřit, jak dobře ovládáte nějakou hru, můžete se přihlásit do některého otevřeného či začátečnického turnaje.

Akce pro školy 2020

Jako každým rokem, tak i letos nabízíme školám (vhodné pro děti od 4. třídy až po střední školy) v rámci Ludotéky možnost přijít každý všední den dopoledne s dětmi a zahrát si a zasoutěžit. Jediná podmínka je předem se domluvit, kdy přijdete. Je to pochopitelně z kapacitních důvodů.
Rezervace škol je možná na deskohrani.skoly@gmail.com
U skupin s 5-ti a více dětmi musí být přítomen alespon jeden dospělý na každých 5 dětí. Toto se týká především družin a zájmových oddílů/kroužků. Netýká se dopoledních registrovaných skupin.
Poplatek činí 50 Kč na dítě. (Pedagogický doprovod ZDARMA.)
Co pořadatelé očekávají od vás?
Jediné, co po vás chceme, je, abyste se s námi dohodli, který den přijdete, od kdy do kdy se zdržíte a kolik vás zhruba bude (viz kontakty dole). Budeme chtít, abyste děti nechali dohrát turnaje, tedy abyste naplánovali odchod nejlépe až po 12:30, ne však dříve než 12:15! Pokud se nechcete zúčastnit turnajů, můžete si sjednat odpolední návštěvu a přijít po 14 hod. Od dětí budeme chtít startovné 20Kč. Každé dítě, které se zúčastní turnaje, dostane malý dáreček (malou hru či nějakou drobnost). U hlavních turnajů nepůjde jen o drobnosti, ale o pěkné ceny a pro 3 nejlepší i o medaile. Dopoledne jsou určena pro děti od čtvrté třídy.

Kapacita je omezena! Do Michnova paláce se vejde cca 160 dětí.
Podrobnosti a aktuality naleznete na www.deskohrani.cz.

Jak vás tento hlavolam zaujal?

Celkové hodnocení uživateli 4.3 / 5. Celkem hodnotilo 3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *