Záhadné hlavolamy pro chytré hlavičky

Vyšla kniha Záhadné hlavolamy pro chytré hlavičky Jindy Hojera

NOVINKY
4
(1)

V pardubickém knihkupectví Mozaika pokřtil společně s kytaristou Štěpánem Rakem svou knihu Jindra Hojer. Záhadné hlavolamy pro chytré hlavičky, jak se kniha jmenuje, vydal díky crowdfundingové sbírce na hithit.cz. Kampaně se účastnilo během krátké doby 660 lidí a vybralo se 331 % požadované částky. O sbírce si můžete přečíst ZDE. Kniha v kroužkové vazbě vyšla nákladem 2000 kusů a velká část je již nyní rozebrána.

Autor, který dal jméno Foglarově postavě z románů a komiksů o Rychlých šípech říká, že se sbírání a řešení hlavolamů se věnoval celý život, aby “mozkové závity neztvrdly”. “Kniha je učena všem, kteří mají chuť se vzdělávat a naučit se logicky myslet. Je jak pro děti od druhého stupně základní školy, pro dospělé i pro seniory,” řekl Lukáš Zeman, nakladatel publikace.

K vydání knihy autora vedly zprávy o neoblíbenosti matematiky u žáků a studentů u maturit. Chtěl tedy povzbudit chuť trochu se trápit s logickými úlohami a rozvíjet logické myšlení. Hlavolamy v knize podle něj zvládne většina lidí.

Maďarsko-americký matematik George Pólya tvrdí, že řešení matematických a logických problémů je umění praktické, kterému se učíme stejně tak jako například plavat, lyžovat, anebo chodit – tím, že danou činnost vykonáváme a zkoušíme. Námitka, že na výuku logického myšlení je dostatek času až v pozdějším věku, neobstojí. Stejně bychom mohli scestně tvrdit, že na učení se chodit, plavat atd. je dost času v pozdějším věku. Ale s jejich učením se začíná prakticky po narození. A já dodávám: začněme tedy s učením se logickému uvažování včas!“ říka autor knihy.
Na začátku každé kapitoly naleznete návod, příklady s řešením a pak jsou na řadě již samotné logické úlohy. zajímavostí je také Hojerův vlastní česko-matematický slovník a také ukázky původního autorova textu psaného psacím strojem.

Jak vás tento hlavolam zaujal?

Celkové hodnocení uživateli 4 / 5. Celkem hodnotilo 1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *