Výstava Louny

Výstava hlavolamů v muzeu v Lounech potrvá až do konce března

NOVINKY

Výstava o hlavolamech z celého světa začala 15. ledna v Oblastním muzeu v Lounech. Expozice je putovní, poprvé byla k vidění loni v Praze, z Loun se přesune na Šluknovský zámek. V Lounech bude otevřená do konce března.
Na výstavě jsou k vidění a rozluštění nejstarší hlavolamy světa zpracované výtvarnicí Věrou Tataro. Například Ramsesova hvězda, Dürerův čtverec, mosty v Königsbergu, první křížovka v původním znění a další.
Zároveň si návštěvníci mohou prohlédnout největší evropský hlavolam Big Pelikan a další zajímavé hlavolamy ve vitrínách.
Připravené jsou interaktivní hlavolamy, kde si návštěvníci mohou zkusit vyndat obřího ježka z klece, projet kolektivním bludištěm, sestavit lomený oblouk z molitanových bloků a nebo jen hrát s dřevěnými kostkami.
V rámci výstavy je i hlavolamová herna, kde si můžou návštěvníci vyzkoušet rozluštit hlavolamy, které si potom mohou na výstavě zakoupit. Interaktivní výstava Hlavolamy návštěvníkům představuje výběr nejstarších rébusů a populárních i jedinečných mechanických hlavolamů.

Jak vás tento hlavolam zaujal?

Celkové hodnocení uživately / 5. Celkem hodnotilo

Hlavolam zatím nikdo nehodnotil.

Tagged

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.