Podivné království

Pravda a lež
4.5
(2)
 
Bylo nebylo, ale spíše bylo než nebylo jedno království. Bylo zvláštní tím, že tam buď všichni jen lhali nebo jen mluvili pravdu.
Jednou se tam vypravil i rytíř Matěj. slavný počtář a nebojsa. Chtěl požádat o ruku krásné princezny Limity. Zabloudil však v hustém mlází a když se konečně vymotal na cestu, nevěděl vůbec kudy kam. Cestu poznával, to ano, ale problém byl v tom, že jedním směrem vedla do zámku a druhým do dračí sluje. Kterým směrem se vydat? Naštěstí nalevo i napravo stál domeček. Zeptám se tedy, rozhodl se rytíř a vykročil.

Zde příběh opustíme a zkusíme to sami: víme jistě, že tam bydlí bratři. Jeden z nich je lhář a druhý je pravdomluvný. Samozřejmě, že to o sobě vědí (když jsou bratři).
Jedinou otázkou, kterou položíte pouze jednomu z bratrů (nevíte zda lže nebo mluví pravdu), lze zjistit, kterým směrem se dát k zámku.

Víte jak zní ta otázka?
 

 
 
Nezapomeňte, že prozrazený hlavolam přestane býti hlavolamem. Nevíte-li si hned rady, zkuste hlavolam odložit na později. Pokud přesto chcete přijít o zážitek z vyřešeného hlavolamu, řešení naleznete níže. Než se řešení zobrazí, máte ještě 30 vteřin na přemýšlení
Můžete si také přečíst základní informace o hlavolamech

ŘEŠENÍ

Jak vás tento hlavolam zaujal?

Celkové hodnocení uživately 4.5 / 5. Celkem hodnotilo 2

Sdílejte

Hodnocení obtížnosti

Logika
CELKOVÁ OBTÍŽNOST
3.5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.