Hlavolam Holič

Tři holiči v jednom městě

Logické úlohy
3.3
(4)
V dnešní době není (zatím) tak složité cestovat téměř po celém kontinentu. Představte si, že jste přijeli do nějakého neznámého města a přepadla vás neodolatelná potřeba nechat se ostříhat. Ve městě jsou jen a právě tři holiči / kadeřníci.
První má ve svém krámku vzorně uklizeno a na hlavě má perfektní účes. Z drbů jste se o něm ovšem dozvěděli, že před časem svedl ženu druhému holiči.
V krámku druhého holiče jste narazili na stejnou scenérii. Perfektní účes, vzorně uklizeno, je ale docela zatrpklý (jak by ne, když mu utekla žena, že). Není však příliš dobře oholen a na tváři má několik drobných poranění od břitvy.
U třetího holiče je obraz úplně jiný. Holič je sice veselý chlapík, ale na zemi se válí hromada vlasů jen narychlo smetena na hromádku. Na hlavě má nepříliš povedený sestřih, je však dokonale a hladce oholen.
Bohužel místní obyvatelé jsou obecně velice sdílní, ale hodnotit holiče se jim příčí. Navíc právě začala siesta a v žádném krámku není žádný jiný zákazník…
Ke kterému holiči byste zašli? A proč?

 
 
Nezapomeňte, že prozrazený hlavolam přestane býti hlavolamem. Nevíte-li si hned rady, zkuste hlavolam odložit na později. Pokud přesto chcete přijít o zážitek z vyřešeného hlavolamu, řešení naleznete níže. Než se řešení zobrazí, máte ještě 30 vteřin na přemýšlení
Můžete si také přečíst základní informace o hlavolamech

ŘEŠENÍ

Jak vás tento hlavolam zaujal?

Celkové hodnocení uživately 3.3 / 5. Celkem hodnotilo 4

Sdílejte

Hodnocení obtížnosti

Logika
CELKOVÁ OBTÍŽNOST
3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.