Hlavolam Pravd a lež Pandořina skříňka

Pandořina skříňka

Pravda a lež
4.3
(35)

Jedno děvče se nemohlo rozhodnout, za koho se vdá. Vymyslela proto dvě úlohy, které předkládala svým nápadníkům. Ten, který jako první vyřeší úlohy, se stane jejím manželem. O tom, jak dopadnou neúspěšní žadatelé, můžeme jen spekulovat…
Jelikož se dívka jmenovala Pandora, její úlohy byly samosebou spojeny se skříňkou. Zatímco do té původní Pandořina skříňka ukrývala mnohé dary Olympských bohů pro lidstvo, ale také to, čeho se potřebovali zbavit, jako nemoci, bídu, utrpení a žal, naše Pandora ukryla do svých truhlic dvě náušnice.
Pravá náušnice byla ukryta v jedné ze tří truhlic, z nichž každá byla označena tvrzením. Nanejvýše jen jedno bylo ovšem pravdivé.
– zlatá skříňka – náušnice je v této skříňce
– stříbrná skříňka – náušnice není v této skříňce
– bronzová skříňka – náušnice není ve zlaté skříňce
Levá náušnice byla také v jedné ze tří skříněk, z nichž byla také každá označena tvrzením. Tentokráte bylo ovšem alespoň jedno tvrzení pravdivé a alespoň jedno nepravdivé.
– bílá – náušnice není v šedé skříňce
– šedivá skříňka – náušnice není v této skříňce
– černá skříňka – náušnice je v této skříňce

Ve které skříňce se ukrývá která náušnice?


  Nezapomeňte, že prozrazený hlavolam přestane býti hlavolamem. Nevíte-li si hned rady, zkuste hlavolam odložit na později. Pokud přesto chcete přijít o zážitek z vyřešeného hlavolamu, řešení naleznete níže. Než se řešení zobrazí, máte ještě 30 vteřin na přemýšlení
Můžete si také přečíst několik zajímavostí o hlavolamech.


ŘEŠENÍ

Jak vás tento hlavolam zaujal?

Celkové hodnocení uživateli 4.3 / 5. Celkem hodnotilo 35

Hodnocení obtížnosti

Logika
CELKOVÁ OBTÍŽNOST
3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *