Obrázková hlavolam Vlajky

Vlajky

Obrázkové hlavolamy
2.7
(27)

Naleznete vlajku, který chybí v obrázku výše?

Obrázkový hlavolam Vlajky

Jedná se o vlajky z vlajkové abecedy. Námořní vlajková abeceda, která je součástí Mezinárodního signálního kódu (The International Code of Signals, ICS), je signální soustava, užívaná k vizuálnímu dorozumívání na dálku (vizuální telekomunikaci), zejména mezi námořními loděmi respektive loděmi a přístavy. Ve své současné podobě byla ustavena roku 1931 a sestává ze 40 vlajek, z nichž 26 představuje písmena, 10 číslice, 1 vlajka je potvrzovací a 3 opakovací.


 

Nezapomeňte, že prozrazený hlavolam přestane býti hlavolamem. Nevíte-li si hned rady, zkuste hlavolam odložit na později. Pokud přesto chcete přijít o zážitek z vyřešeného hlavolamu, řešení naleznete níže. Než se řešení zobrazí, máte ještě 30 vteřin na přemýšlení
Můžete si také přečíst několik zajímavostí o hlavolamech.


ŘEŠENÍ

Jak vás tento hlavolam zaujal?

Celkové hodnocení uživateli 2.7 / 5. Celkem hodnotilo 27

Hodnocení obtížnosti

Logika
Postřeh
CELKOVÁ OBTÍŽNOST
3

1 thought on “Vlajky

  1. Předně – řešení nenaskočilo. Ani po 30 vteřinách. Za druhé, měla by se využítvat obecná logika, tj. taková, jež nepředpokládá speciální znalosti (poznámka: 40 vlajek z vlajkové abecedy neznám… nevím, která představuje jaké písmeno či číslo…). Hlavolam jsem bohužel nevyřešil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *